English  

 

  ଫଟୋ ଗ୍ୟାଲେରୀ
 

 

କ୍ୟାପଟେନ ଦିବ୍ୟ ଶଙ୍କର ମିଶ୍ର

ଶିଳ୍ପ ମନ୍ତ୍ରୀ,ଓଡିଶା ସରକାର

ଶ୍ରୀ ହେମନ୍ତ ଶର୍ମା, ଆଇଏଏସ୍

କମିଶନେର ତଥା ଶାସନ ସଚିବ, ଶିଳ୍ପ ବିଭାଗ

ଶ୍ରୀ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ,ଆଇଏଏସ୍

ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ

ଶିଳ୍ପ ଭିତ୍ତିଭୂମି

ଓଡିଶାର ଅର୍ଥନୀତିର ବିକାଶ ସହିତ ରାଜ୍ୟରେ ଗୁଣାତ୍ମକ ଶିଳ୍ପ ଭିତ୍ତିଭୂମି ପ୍ରତି । ଲାଗି ଆମେ ନିୟମିତ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ । ବିଭିନ୍ନ ଶିଳ୍ପ କମ୍ପେ୍ଲସ, ପ୍ରଯୁକ୍ତି ବିଦ୍ୟା (ଆଇଟି) ପାର୍କ, ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅର୍ଥନୈତିକ ଅଞ୍ଚଳ (ଏସ୍‍ଇଜେଡ୍‍), ଶିଳ୍ପ କ୍ଷେତ୍ର...

ଅଧିକ ସୂଚନା
 

 

ଭୂମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ଓ ମେଗା ଉଦ୍ୟୋଗ

ପ୍ରମୁଖ ଶିଳ୍ପ ପ୍ରକଳ୍ପ ଗୁଡିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସ୍ଥାନରେ ଚାହିଦା ଅନୁଯାୟୀ ବଡ ବଡ ଜମି ଆବଶ୍ୟକ କରିଥାନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ ଇଡ୍‍କୋ ଉପରେକ୍ତ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ : ପ୍ରକଳ୍ପ ଇଲାକା ଚିହ୍ନଟ,ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ଜମି ପୃଥକୀକରଣ/ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିବା...

ଅଧିକ ସୂଚନା

ଏମ୍ଏସ୍ଏମ୍ଇ ପଦୋନ୍ନତି

ଶିଳ୍ପ ପୁଞ୍ଜିନିବେଶ ଲାଗି ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ରହିଥିବା ଭିତ୍ତିଭୂମି ଯୋଗାଣ ହେଉଛି ଇଡ୍‍କୋର ମୁଖ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ । ଏଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବିଶାଳ ଶିଳ୍ପ କରିଡର, ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ,ଆଇଟି ପାର୍କ ଆଦି ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଛି ।

ଅଧିକ ସୂଚନା
 

ପରିଯୋଜନା ନିର୍ମାଣ

ଇଡ଼କୋର ମୁଖ୍ୟ ସକ୍ଷମତା ବ୍ୟାପକ ପରିଯୋଜନା ନିର୍ମାଣ ଓ ପ୍ରବନ୍ଧନ ସିଭିଲ , ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକାଲ ଓ ସାର୍ବଜନିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ପରିଯୋଜନା ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସାମିଲ କରିବା

ଅଧିକ ସୂଚନା